İran, Irak, Türk Cumhuriyetleri Çalışma Grubu Toplantısı 27 Mayıs 2014 Tarihinde Gerçekleştirildi

28.05.2014

İran, Irak, Türk Cumhuriyetleri Çalışma Grubu Toplantısı 27 Mayıs 2014 tarihinde 12:00-13:00 saatleri arasında UND Mersin Bölge Temsilciliğinde gerçekleştirilmiştir. Çalışma Grubu Başkanı Nihat Irmak 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde katılım sağladığı İran KUKK toplantısında görüşülen konular ile ilgili bilgilendirmede bulunmuştur. TISIAD ve Çalışma Grubu Üyesi Nevaf Kılıç ise Irak’ta yaşanılan ekonomik ve siyasal gelişmeler hakkında çalışma grubu üyelere bilgilendirme yapmıştır. Toplantıda gündeme getirilen konular; Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı seçimi, Çalışma Grubuna katılım sağlamayan üyelerin durumu ve Habur Gümrük kapısı çalışma saatleri olmuştur.

Çalışma Grubu Başkanlık görevi tamamlanan Nihat Irmak görevini Çalışma Grubu Yeni Başkanı Mücahit Altay’a devretmiştir. Başkan Yardımcılığına ise Yaşar Özkaya (Özözkayalar) oy birliği ile seçilmiştir. Görev süresi boyunca her türlü desteği ve hizmetleri için Nihat Irmak’a teşekkürlerimizi iletirken yeni görevleri için Mücahit Altay ile Yaşar Özkaya’ya başarılar dileriz.
 
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Aktaş, Hacı Abay ile Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Abdulkadir Denli’nin katılım sağladığı Çalışma Grubuna, Çalışma Grubu Başkanı Sayın Mücahit Altay (Gültur) başkanlık etmiştir. Yaşar Özkaya (Özkayalar) Nihat Irmak(Gülbin), Erkan Yurteri (Botros&Levante), İlker Sungur (Teknotaş), M.Nuri Bulun (Öz Bilal)  ve UND Mersin Bölge Temsilcisi Şemsettin Kurtay toplantıya katılım sağlamıştır.