Irak Sorunu Mardin'de Tartışıldı!

14.01.2016Bilindiği üzere Cizre'de yaşanan sokağa çıkma yasağı sebebi ile Habur sınır kapısı faaliyetlerine 14 Aralık 2015 tarihinde geçici olarak ara verilmiş, sonrasında 5 Ocak 2016 tarihinde başlıyan konvoy uygulaması ile kısıtlı sayıda da olsa araçlarımızın Irak'a ulaşımı sağlanmıştı..
 
Yaşanan gelişmeler doğrultusunda Mardin Organize Sanayi Başkanı Sayın Nasır Duyan'ın ev sahipliğinde, bölgedeki son durumu tartışmak üzere Mardin’de bir toplantı düzenlendi.

Mardin Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Mardin Şoförler Cemiyet Başkanı Ali Baraj, Kızıltepe Şoförler Cemiyet Başkanı Bedran Şahin, bölge sanayici ve nakliyecilerin katılım sağladığı toplantıda Derneğimizi Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Aydoğan temsil etti.


 

Toplantıda Habur'un kapalı olmasının bölgeye ve ülke ekonomisine olan etkileri ve taşımacılarımızın yaşadığı sıkıntılar görüşüldü.
 
Yaşanılan sıkıntıları önleyebilmek için iş dünyası ve taşımacılarımıza sağlanabilecek destekler, Habur Sınır Kapısına direkt ulaşımı sağlayacak çevre yolunun biran önce tamamlanması, Habur'a alternatif sınır kapılarının inşaası gibi gündem maddeleri tartışıldı..
 
Toplantı sonunda Mardin Organize Sanayi Başkanı Sayın Nasır Duvan ortalama günlük 200 adete ulaşan konvoyla ulaşım sağlayan araç sayısının, 300'e çıkması için gerekli girişimlerde bulunacağının taahhüdünü verdi