Ankara Üçüncü Lojistik Buluşması Gerçekleştirildi

16.12.2016Ankara Lojistik Üssü ve Atılım Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü işbirliği ile düzenlenen Lojistik Buluşmalarının üçüncüsü paneli 30 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşti.  Toplantı lojistik sektörünün, kamunun ve üniversitelerin bu konu ile ilgili temsilcileri bir araya getirilerek Ankara İhracatında Karayolu Demiryolu Entegrasyonunun önemi tartışıldı.

Açılış konuşmalarını Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gündüz, Orta Anadolu İhracatçılar Birlikleri Başkanı Ahmet Karaman, Atılım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Yılmaz Kaptan ve Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal yaptı.
 
Açılış konuşmalarından sonra düzenlenen Ankara İhracatında Karayolu Demiryolu Entegrasyonunun Önemi konulu panelde konuşma yapan UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener Türkiye’de demiryollarına verilen önemin artması gerektiğini vurguladı. Şener konuşmasında “ Son dönemlerde katıldığımız bütün toplantılarda demiryolunun çok önem verilmesi gerektiği ile ilgili mesajlar veriyoruz. Türkiye’de demiryolu taşımacılığı arttırılmalıdır, biran önce özelleştirme süreçleri iyileştirilmeli, hızı artmalı, maliyeti azaltılmalıdır ”dedi. Şener, Bakü Tiflis Kars demiryolu hattının öneminden bahsederek bu hattın biran önce faaliyete geçmesi gerektiğini vurguladı