Hatay Bölge ve Rusya & BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Ortak Toplantısı Gerçekleştirildi!

27.11.2017

Türkiye’nin neredeyse tüm yaş meyve sebze ihracatını soğuk hava zinciri içinde karayoluyla taşınmasını lojistik ve frigorifik araç gücüyle mümkün kılan, aynı zamanda Suriye ve Ortadoğu’ya taşımacılıkta Türkiye’nin en güçlü filolarından birine sahip Hatay ilimizde, Bölge Çalışma Grubu ve Rusya-BDT Ülkeleri Çalışma Grubu ortak toplantısı düzenlendi.
 
Toplantının başında AETR Eğitmeni Uzman Burak ÇİGA tarafından önemi giderek artan, ulusal ve uluslararası sürüş kurallarını düzenleyen AETR Konvansiyonu eğitimi verildi. Eğitimde, 
Konvansiyonun yanlış yorumlanması veya hatalar sebebiyle yurtdışında kesilen astronomik cezalar önemli bir yere sahipti.

 
Toplantının devamında; UBAK Çalışma grubu kararlarının oylanması, Rusya KUKK toplantısı hazırlıkları ve Bölgesel konular hususunda istişareler gerçekleştirildi.
 

Toplantıya, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Gül ve Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Başkanı Kadir Kuş başkanlık yapmıştır. Gökhan Kavak (Kavak),   Kemal Ergin (Özergin) Heysem Gülen (A.Rende), Emin Dablan (Şah), Vildan Başlıoğlu (Aktur), Ümit Harbelioğlu (Aktur), Gazi Sarı (Aktur), Bulut Yeniocak (Yeniocak), Mahir Rıdvanoğulları (Platform), Ali Ördek (Örsak), Fevzi Gülen (Gülkar), Müjdat Pancar (Pancar), Erdoğan Kuş (Askuş), Onur Gül – Fevzi Gül - Mehmet Gül (Gülsan), Mehmet Yücel (Sağlam), Ali Taşar (Sağtaş), Ali Remazan (Ramazan), Yılmaz Dağlı (Dağlı), Sedat Özcan (Logitrans), Hatay Bölge Temsilcisi Fulya Özdemir, İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman ve Uzman Burak Çiğa’da katılım sağlamıştır.