8 ve 10 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Bulgar Sınırlarında Beklemeler Yaşanabilir - Possible Truck Queues In Bulgarian Borders, From 08.04.2018-10.04.2018

04.04.2018

Kapıkule Temsilciliğimizin edindiği bilgiye göre IRU ile irtibata geçen Derneğimiz, araştırmaları sonucunda Bulgar Ulusal Gümrük Ajansının resmi duyurusuna ulaşmıştır.
 
Resmi duyuruda, 8 Nisan 2018, saat 20 : 00’den 10 Nisan 2018 tarihi saat 08 : 00’e kadar, “Yol Ücretleri ve Otorizasyon Rejimi” üzerinde gerçekleştirilecek teknik ve iyileştirme çalışmaları nedeniyle işlemlerin otomatik olarak gerçekleştirilemeyeceği bildirilmektedir. Söz konusu girişlerin bilgisayar ortamında girilememesi sebebi ile bilgiler manuel olarak gerçekleştirilecektir.
 
Yol ve Otoban cihazı ödemeleri sınır noktalarında nakit olarak alınacaktır. Bulgaristan Gümrük Yönetimi yol ücretleri ve gerekli izinlerin gerçekleştirilmesi için ilave personel görevlendireceğini duyurmuştur.
 
Yukarıda sunulan Bulgar Ulusal Gümrük Ajansının duyurusunda ilave personel görevlendirileceği belirtilse de, gerçekleşecek teknik çalışmaların araçların geçiş sürelerini ve sınır kapısındaki beklemeleri arttırabileceği ve olumsuz etkileyeceği öngörülmektedir.
 
Bu çerçevede, söz konusu gelişmeyi üyelerimizin ve ihracatçıların bilgilerine sunar, operasyonlarında hazırlıklı olmalarını önemle rica ederiz.
 
---


Possible Truck Queues In Bulgarian Borders, From 08.04.2018-10.04.2018

According to the information that was received by IRU and Bulgarian Association AEBTRI, the following official communication has been published on the website of the National Customs Agency of Bulgaria.
 
According to the Agency’s announcement from 20:00 on 08.04.2018 to 08:00 on 10.04.2018, the module "Road Charges and Authorization Regime" will not operate automatically due to technical procedures.
 
It is been informed that until the completion of these technical procedures, the processing of the road vehicles will be carried out manually. The road and vignette charges will be paid in cash at all Bulgarian border crossing points.
 
Although Bulgarian Customs administration informed that they will provide additional staff for manual control of the road charges and authorization regime, it is been highly expected that during the technical work, passages through Bulgarian borders will be slowed down and we may face truck queues in Kapikule and Hamzabeyli.
 
We advise our members to be prepared and plan their operations accordingly.