UND Yönetim Kurulu, AB Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Sayın Faruk KAYMAKÇI'yla Bir Araya Geldi!

03.04.2018

Bilindiği üzere Varna’da 26 Mart 2018 tarihinde düzenlenen Türkiye-AB Liderler Zirvesinde Sayın Cumhurbaşkanımız uluslararası karayolu taşımacılarının ve ihracatımızın önündeki haksız geçiş ücretleri, kota kısıtlamaları ve sürücü vize engellerinin kaldırılması için Avrupa’yı göreve çağırarak haklı davamızda sektörümüze destek verdi.
 
Haklı davamızın yanında olan ve Varna Zirvesinde sorunlarımızın dile getirilmesinde büyük rol oynayan AB Daimi Temsilcisi ve Büyükelçimiz Sayın Faruk KAYMAKÇI Derneğimizi ziyaret ederek, bizleri onurlandırdı.
 
Avrupa Birliğinde yaşanan son gelişmeleri UND Yönetimiyle paylaşan Büyükelçimiz ile Avrupa’ya gerçekleşen ihracatımızın ve taşımacılığımızın artması, sürücü vizelerinin kaldırılması, Avrupa Birliği ve birçok ülkeye çıkış noktası olan Bulgar sınır kapılarında geçişleri hızlandırabilecek projeler dahil olmak üzere birçok önemli konuda istişarelerde bulunuldu.
 
Toplantımızın devamında Sayın Büyükelçimiz ile uluslararası karayolu taşımacılarının Rusya gibi birçok güzergahta ve kendilerinin daha önce görev yaptığı Irak’ta yaşadığı sorunlar aktarılarak, kendilerine uluslararası karayolu taşımacılarına şimdiye kadar verdiği destek için şükranlarımız ifade edildi.
 
Toplantı sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Çetin NUHOĞLU tarafından Sayın Büyükelçimize teşekkürlerimizi temsil eden bir plaket takdim edildi.