Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Bağlantısı Gümrük İdarelerindeki Sorunlar İstişare Edildi

04.05.2018

Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Gümrük İdarelerinin Müdürlerinin katıldığı toplantıda ilgili idareler ile ilgili bölge üyelerince iletilen sorunlar istişare edilmiştir.
 
Toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Sabah, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Yusuf Kurt, Aliağa Gümrük Müdürü Bahri Şahin, İzmir Serbest Bölge Gümrük Müdürü Kemal Mısırlıoğlu, Adnan Menderes Gümrük Müdürü Mahmut Aras, İzmir Gümrük Müdürü Melahat Özdemir, Ege Serbest Bölge Gümrük Müdürü Yılmaz Dokumacı Çeşme Gümrük Müdürü Cüneyt Çakaloğlu, Gümrük İşlemleri Şubesi Şefi Kadriye Sahbazoğlu katılırken, Derneğimiz heyeti UND Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Kuyumcu, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı V. Erman Ereke, Transnak Genel Müdürü Ali Karakuzulu ve UND İzmir Temsilcisi Abidin Sinci’den olmuştur.
 
Toplantıda gündeme gelen ana konular, fazla mesai ve yolluk uygulamaları ve gümrük idarelerinde karşılaşılan operasyonel sorunlar olmuştur.
 
Toplantıda gündeme gelen ve sektörün yaşadığı sorunlar ile ilgili mevzuat içindeki her türlü desteğin verileceği konusunda mutabık kalınmış olup, gösterdikleri çözüm odaklı yaklaşımlarından dolayı Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantısı Gümrük İdarelerinin değerli Müdürlerine teşekkürlerimizi sunarız.