UND, Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu'nun Konuğu Oldu | Uluslararası Nakliyeciler Derneği

UND, Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu'nun Konuğu Oldu

11.05.2018

UND, Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulunun konuğu oldu. UND İcra Kurulu Üyesi ve Eğitim Merkezi Müdürü Muammer ÜNLÜ tarafından yapılan ziyaret kapsamında 1 ve 2’nci sınıf öğrencileriyle söyleşi yapıldı.

Yapılan söyleşide Taşımacılık ve Lojistik Sektöründe faaliyet gösteren firma sayıları, araç sayıları, taşıma yaptıkları ülkelere göre istatistiki veriler, kurumsallaşmanın önemi, tarife dışı engellemeler, yabancı araçların her geçen gün artan pazar payları ve sektörün donanımlı çalışan konusundaki beklentileri paylaşıldı.

Yurdun dört bir yanından gelerek Sinop’ta eğitim alan öğrencilerin, UND’nin bu denli faal bir dernek olduğunu bilmediklerini, bir dernekten ziyade sanki Bakanlık gibi faaliyet göstermesinin diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına örnek olmasını temenni ettiklerini ifade etmişlerdir.
 
Başta, Okul Müdür Yardımcısı Atakan BEKAROĞLU olmak üzere, Öğretim Görevlileri; İsmail GÜÇLÜ ve Şemseddin ULUÇAM’a göstermiş oldukları ilgiden ve samimiyetten dolayı teşekkür eder, mezun olan öğrencilerin sektörümüze güç katmasını temenni ederiz.