Sigorta Çalışma Grubu Gerçekleştirildi

08.06.2018

UND Sigorta çalışma grubu 7 Haziran Perşembe günü UND Merkezde gerçekleştirildi. Toplantıda taşımacı firmaların sigorta konulularına ilişkin hukuki süreçleri, karşılaşılan sonlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıya katılan ARKAS Sigorta sektöre yönelik hizmetlerini anlatarak, karşılaşılan hukuki sorunlar hakkında 9 faklı şehirde bulunan temsilcilikleri ile 7/24 hizmet vermeye hazır olduklarını aktardı.
 
Firmalar tarafından aktarılan sorunların görüşüldüğü toplantıda Trafik Sigortaları ve Yeşil Kart Sigortasını tek bir çatı altında ve sadece 365 gün geçerli olacak şekilde düzenlenmesine yönelik Hazine Müsteşarlığı ile yapılan görüşmeler konusunda bilgi verildi. Toplantıda ayrıca yeni düzenleme ile riskli sigortalar kapsamına alınan çekicilerin havuzdan nasıl çıkarılabileceği ve trafik sigortaları kapsamında talep edilen değer kaybı davaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
1 Nisan itibariyle UND ARKAS sigorta işbirliğinin başlaması ile
www.undsigorta.com sitesinin oluşturulduğu, sitedeki canlı destek hattı programıyla üyelerin sorunlarına anlık olarak yanıt verilebildiği ve söz konusu sitede ihtiyaç duyulan bilgilerin yer almasının sağlandığı bilgisi paylaşıldı.
 
Toplantıya, ARKAS Sigorta temsilcileri ve avukatları, üyelerimizden Logitrans, Çobantur, Ekol Lojistik, Hilal Trans, Netlog ve Alişan firmalarının temsilcileri katılım gösterdi.