Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu Hakkında Eğitim

19.06.2018

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Kanun neleri içeriyor?
Üyelerimiz bu kanundan nasıl yararlanacak?
 
Söz konusu kanunla, Motorlu Taşıtlar Vergisinde büyük oranda ödeme kolaylığı, Trafik Para Cezaları ve diğer idari para cezalarında önemli indirim, Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim; Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi, işletmelere emtia, makine, teçhizat ve demirbaş kayıtlarına ilişkin cezasız düzeltme imkanı, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi ile ilgili kanunlar kapsamında ödemeleri devam eden borçlar için ödeme indirim gibi imkanlar gelmiştir.
 
Bu kanundan üyelerimizin nasıl yararlanılacağı ve avantajlarını görüşmek üzere BDO-Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş desteği ile düzenlenecek olan eğitime davetlisiniz.
 
25 Haziran Pazartesi günü 13.30’da UND Eğitim Merkezinde UND Üyelerine özel düzenlenecek olan eğitim Ücretsiz olup katılım kontenjanla sınırlı olduğu için KAYIT ŞARTI vardır.
 
 
Katılım Kaydı İçin Lütfen Arayın
Seda Gültekin
Tel: (212) 217 57 41
 
UND Eğitim Merkezi
Adres: Büyükdere Cad. Latilokum Sokak Elbir İşhanı Kat: 4 / Mecidiyeköy