Lojistik Uyuşmazlıklarında Tahkim ile Hızlı Çözüm!

08.02.2019

Lojistiğin temeli olan hıza, hukuk alanında da ihtiyaç olduğu muhakkaktır.
 
Giderek globalleşen, entegre hale gelen ve içinde birçok farklı mevzuat ile konvansiyonları barındıran uluslararası taşımacılık sektöründeki uyuşmazlıklar sadece yurtiçinde değil, aynı zamanda yurt dışında da karşımıza çıkabilmektedir.
 
Taşımacılarımızın yaşadığı söz konusu uyuşmazlıkların çözümünde modern hukuk uygulamalarının bir parçası olan Tahkim, hem yıllar süren dava sürelerini 3 ay gibi kısa sürelere indirmekte, hem de maliyet anlamında önemli kazanımlar sağlamaktadır.
 
Siz Değerli Üyelerimizin, müşterileriyle ya da hizmet aldığı başkaca taraflarla olan olası uyuşmazlıklarında, tahkim sürecinin nasıl kullanılacağı ve sağlayacağı faydalara ilişkin açıklayıcı nota ulaşmak için tıklayınız.
 
Derneğimiz ayrıca üyesi olduğu BSEC-URTA’nın (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Karayolu Taşıma Dernekleri Birliği) Karadeniz Ekonomik Bölgesinde oluşturmaya çalıştığı Tahkim projelerinin de içinde yer almakta olup, BSEC-URTA ve ISTAC işbirliğiyle Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde hazırlanmış olan “Karayolu Taşımacılığı ve Tahkim” Kitapçığının elektronik formatına ulaşmak için tıklayınız.
 
Öte yandan, tahkim uygulamasına ilişkin sorularınızı aşağıdaki iletişim kutusu üzerinden Derneğimize bildirmenizi rica ederiz.