İzmir Bölge Çalışma Grubu Toplantısı Gerçekleştirildi

22.02.2019

İzmir Bölge Çalışma Grubu toplantısı 21 Şubat 2019  tarihinde UND İzmir TIR parkında Ege Bölgesinde bulunan sektörümüzdeki  tüm firmaların davet edilmesiyle ve  katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Toplantıda; UND İcra Kurulu Başkan V. Erman EREKE ve İcra Kurulu Üyesi Kadir ÇİRKİN  “Sektörel gelişmeler” ve Derneğimizin yaptığı faaliyetler” hakkında bilgilendirme yaparak,  Sektör temsilcileri tarafından gelen soruları cevaplandırdı.
 
Toplantıda;   Sürücü vizeleri ve davaları, Kartel davası, Gümrüklerde uygulanan fazla mesai ve yolluk ücretleri, yabancı taşıtlar, Alsancak Ro-Ro seferlerinin yeniden başlaması,  3.ülke taşımaları,  İhracat ve ithalat taşımaları,  ticaretin kolaylaştırma toplantıları, Ticaret , Ulaştırma  Bakanlıkları ve Konsolosluklarla ayrıca diğer sektör dernekleriyle yapılan görüşmeler, Ulaştırma Çalıştayı, sınırlarda akaryakıt satışları hakkında derneğin yaptığı çalışmalar ve sonuçlarından hakkında bilgi verildi.
 
Ayrıca UND’nin çözüm ortaklarından Seyir Mobil ve Arkas Sigorta mobil ve sigorta uygulamaları hakkında bir sunum yaptı.
 
Toplantıya; UND Yönetim Kurulu Üyesi Nuri KUYUMCU (EGE EKSPRES), UKAT Yönetim Kurul Başkanı Ayhan TURAN (ERHANLAR), İZTO Lojistik Meclis Üyesi ve UND Bölge Çalışma Grubu Başkanı  Ali KARAKUZULU (TRANS-NAK), UND Bölge Çalışma Grubu Bşk Y. Ferhat KAYAOĞLU (TRANS AFS), TOBB Ulaştırma ve Lojistik Meclis Üyesi Haşmet KARASU (KARMER), Ahmet KARABOZ (KARABOZLAR), Sevdiye SAVAŞAN (ARSLAN),Arslan SAVAŞAN   (ARS-PET), Niyazi KONUŞMAZ (Kornerspor), MÜSİAD Lojistik Kurulu Bşk. ve UKAT Denetim Kurulu Üyesi Ahmet MUTLUBAŞ (EBAM), UKAT YÖNETİM Kurulu Bşk. Y.  Ali KAPÇI  (EKNAK), TOBB TIR Komitesi ve Manisa Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Üyesi İdris ŞENDİL (EGE-TIR),  M.Mustafa DURMAZ (MAYA), Ünsal KAÇAKOĞLU (ÜN-KA), Enis Doğantekin (KEY), Yusuf KAPUKIRAN (Deniz), Serdar Filiz (URAS), Öner Ceran (CERAN), Yusuf Demir (KADİR DEMİR), Mehmet Korkmaz (UĞURCAN), Bilgi Gülsular (ASDİLEK/BATUTAŞ), Yıldırım DEVECİ (ARSLAN), Berk Ali Sayak (Baray), B.Kemal Yiğitalp (UĞURCAN), Erman EREKE  (UND İcra Kurulu Başkan V), Kadir Çirkin (UND İcra Kurulu Üyesi), Özgür AKOĞLU (UND GÜRBULAK) ve Abidin SİNCİ (UND İzmir Temsilcisi) katıldı.