UND, Ankara Fransa Büyükelçiliği'ni Ziyaret Etti

29.03.2019

Sektörümüzü ve ticaretimizi önemli ölçüde etkileyen Schengen vize teminlerinde son dönemde yaşanan sorunlara ilişkin Ankara’da yer alan Fransa Büyükelçiliği Derneğimiz tarafından ziyaret edilmiştir.
            
Öncelikle Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından sürücü vizelerinin hem aracı kuruluş hem de anlaşmalı oldukları seyahat acentaları üzerinden temin edilebildiği dile getirilmiştir.
 
Toplantıda İngiltere ve Almanya gibi Fransa ardı ülkelere, Fransa toprakları üzerinden yapılan taşımalara ilişkin Schengen vize ihtiyaçlarının Fransa üzerinden temin edilebilmesi, 90/180 günlük kalış süre sınırı ve uzun süreli vize temini, vize müracaatında taşımacı firmalarımızdan talep edilen ek belgeler ile Ankara’daki Fransa Büyükelçiliği'ne yönelik sürücü vize başvuru süreçlerine ilişkin hususlar Derneğimiz tarafından gündeme getirilmiştir.
 
Derneğimiz Heyeti UND İcra Kurulu Başkanı Erman Ereke, UND Koordinatörü Nejla Albayrak, Kerem İlhan (Erdal İlhan Uluslararası Nakliyat) ve UND Operasyon Uzman Yrd. Selin Nazlı’dan oluşurken Fransa Başkonsolosluğu’nu temsilen, Konsolosluk Bölümü Sorumlusu Konsolos Christophe Hemmings ve ekibi toplantıya katılmıştır.
 
Dostane ve samimi bir atmosferde geçen toplantıda görüşülen hususların İstanbul’da yer alan Fransa Başkonsolosluğu’na iletileceği Konsolos Christophe Hemmings tarafından dile getirilmiştir.
 
Schengen vize alımlarında yaşanan sorunlara ilişkin Derneğimiz girişimleri ve Dışişleri Bakanlığımızın desteği ile birlikte sürdürülmektedir.