Kayseri İftar Yemeği Gerçekleştirildi

13.05.2019

Bölge iftarının ikincisi olan Kayseri İftar Yemeği üyelerimizin yoğun katılımı ile 10 Mayıs 2019 tarihinde, Ford Trucks ana sponsorluğunda Kayseri Radisson Blu Otel’de gerçekleştirildi.

Kayseri, Nevşehir, Aksaray ve civar illerin nakliyeci yetkililerini ve kamu bölge temsilcilerini ağırlandığı yemekte Ford Trucks ve TOBBUND üyelerimize yönelik hizmetlerini anlatan birer sunum gerçekleştirdi.
 
Ford Trucks ve TOBBUND’nin sunumlarının ardından konuşma yapan UND Kayseri Yönetim Kurulu Üyesi Hizmet Eker Kayserinin ihracattaki büyük rolünden bahsederek “şehrimizden 156 ülkeye ihracat yapılmaktadır. Kayseri 2018 yılında 1 milyar 919 milyon dolarlık ihracatla en fazla ihracat yapan 12’inci ilimiz olmuş ve ilk bin firma arasında 32 Kayserili şirket yer almıştır. Şehrimiz, çevresinde yer alan 12 şehir için ticaret, lojistik ve sağlık merkezi konumundadır. Ülkemizin merkezinde yer alması nedeniyle, var olandan çok daha yüksek bir lojistik potansiyele sahip olan şehrimiz, demiryolu ve karayolu bağlantıları ve bunların denizyoluna aktarılması noktasında büyük avantajlar barındırıyor” dedi.