Sertör Mersin İftar Yemeğinde Buluştu

15.05.2019

UND Bölge iftar yemeklerinin üçüncüsü 13 Mayıs Pazartesi günü Mersin Divan otelde gerçekleştirildi.
 
Yaklaşık 350 davetlinin katılım gösterdiği yemekte üyelerimizin yanısıra Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Engin, Orta Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Cingöz, Mersin Gümrük Müdür Yardımcısı Kemal Çetinkaya ve STK temsilcileri katılım gösterdi.
 
Ford Trucsk ve TOBBUND’nin sunumları arından UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Mersin’de olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Nuhoğlu “Hükümetin başkenti Ankara’dır, Ekonominin başkenti İstanbul’dur ama lojistiğin başkenti Mersindir” dedi.  Nuhoğlu “Mersin, Gaziantep ve Hatayı kapsayan bu bölge bütün Anadolu’ya, büyün Karadeniz’e hatta doğudan İran’a, Azerbaycan’a, Irak’a bütün bu bölgelerin ana giriş kapısıdır, lojistik konusunda çok yetin işini bilen ve de sahiplenmiş bir bölgedir” dedi. Lojistikte yaşanılan sıkıntıları dile getiren Nuhoğlu seçimlerin bitmesi ile ekonomiye odaklanması gerektiğine vurgu yaptı. Nuhoğlu;  “Son dönemlerde bölgesel sıkıntılarımız var, bir vize olayımız bir Macaristan olayı başımızda, Özbekistan sorun, İran hala ne olduğu belli değil, hepsi bizim performansımız etkileyen şeyle bizi bıraksalar çok güzel şeyler yapacağız. Son dönelerdeki siyasi belirsizlikler yenilenen seçimler derken ekonomiye odaklanamıyoruz, seçimleri bitirip önümdeki 4.5 sene tek başına ekonomiye odaklanacağımız yıl olacak.  Var gücümüzle ertelediğimiz çözemediğimiz birçok konuyu sırayla ele alacağız” dedi.
 
Çetin Nuhoğlu’nun konuşması ardından Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve Mersin Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Engin’de birere konuşma yaparak sektörü mesajlar verdi.