I. Hazar Ekonomi Forumu "Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı"

10.07.2019

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nden Derneğimize iletilen yazıda Türkmenistan Milli Turizm Bölgesi Avaza'da 1. Hazar Ekonomi Forumu'nun 11- 12 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Söz konusu Forum kapsamında, 11 Ağustos 2019 tarihinde Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı himayelerinde, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde "Yenilikçi Teknolojiler" adı altında uluslararası bir fuar da düzenlenecektir. Bu bağlamda "Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı" içerisinde Türk firmalarının katılım sağlayacağı ayrı bir Fuar alanı oluşturulacaktır.
 
"Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı", yüksek teknoloji sektörlerinde düzenlenecek olup, söz konusu Fuara, ülkemizden Yazılım, Ulaştırma ve Haberleşme, Petrol ve doğal gaz-LPG, Bilgi teknolojileri, Savunma sanayi Otomotiv, Hafif sanayi teknoloji şirketleri vb sektörlerden firmalarımızın katılması beklenmektedir

 
TOBB aracılığı ile fuara katılan firmalara özel indirim uygulanacak olup, kiralanacak standın metrekare fiyatının 100 ABD dolarından fazla olmaması beklenmektedir. 
 
Söz konusu Forum'un ve Fuarın içeriğine dair bilgilere
https://cefavaza2019.gov.tm/ adresinden ulaşılabilir. Etkinliklere katılmayı düşünen firmalarımızın
Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası (K.Amanov,Tel:+99312398887,398898
kemal.exhibition@gmail.com; atanepes.wes@gmail.com  )
TOBB’den (Adem Kula, Tel: 0212 924 3973 adem.kula@tobb.org.tr)
 
başvurması gerekmektedir