Polonya Derneği ZMPD, UND'yi Ziyaret Etti

29.08.2019

Avrupa’nın en büyük taşımacılık filolarından birine sahip Polonya’nın muadil Derneği ZMPD, UND’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
 
Ziyaret vesilesiyle, ZMPD ile uluslararası lojistiğin önündeki genel ve ortak sorunlar istişare edildi.
 
Gerçekleşen görüşmelerde Polonya Derneği, şu anda en büyük gündemlerinin Polonya taşımacılarının en büyük pazarı olan İngiltere’de yaşanan Brexit gelişmeleri olduğunu belirterek, İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla Avrupalı taşımacıların taşımacılık ve gümrük alanında İngiltere’de yaşayabilecekleri olası sorunlar hususunda bilgi verdi ve gelişmeler heyetlerce istişare edildi.
 
Polonya Derneği ile ayrıca Polonya ve Ukrayna, Rusya arasında yaşanan transit ve geçiş belgesi sorunları istişare edildi.
 
UND’de Avrupa güzergahlarında Türk taşımacılarının yaşadığı transit kota sorunları ve vize, sınır geçiş beklemeleri hususunda ZMPD’ye bilgi vererek, çözüm için işbirliği talebinde bulundu.
 
Polonya Derneği ZMPD, bir sonraki toplantı için UND’yi ülkelerimiz ve genel taşımacılık sorunları hususunda istişarelerde bulunmak üzere Polonya’ya davet etti.
 
Toplantıda Dernekleri UND adına İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener ve UND AB Başdanışmanı Can Baydarol, ZMPD adına Genel Direktör Wieslaw Starostka ve Taşımacılık Departmanı Direktör Yardımcısı Joanna Popiotek temsil etti.