Batı Azerbaycan Eyaleti Yatırım Forumu

02.09.2019

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Kurumu'ndan edinilen bilgiye göre 2-3 Ekim 2019 tarihinde İran-Urumiye'de organize edilmesi planlanan Batı Azerbaycan Eyaleti Yatırım Forumunda  özellikle tekstil, madencilik, lojistik, petrokimya ve turizm alanlarında başta Batı Azerbaycan Eyaleti olmak üzere İran’ın yatırımcılara sunduğu imkânlar ele alınacaktır. 
 
Malumları olduğu üzere, son dönemde İran’ın muhtelif ürünlerin ithalatında uyguladığı yasaklar firmalarımızın İran pazarına girişini güçleştirmiştir. Bu itibarla, ithalat yasaklarından olumsuz etkilenen ve İran’da yatırım yapmak suretiyle bu engeli aşmayı düşünen ya da böyle bir problemle karşılaşmamış olmasına rağmen İran'a yatırım konusunda bilgi edinmek isteyen firmalarımızın İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığından üst düzey yetkililerin katılım sağlayacağı bildirilen bu Forum’da bulunmalarının faydalı olacağı mütalaa edilmektedir. Yeterli katılımcı olması halinde Türk sanayicilerine yönelik olarak kapalı bir oturum yapılması talebimize Kurum yetkilileri olumlu cevap vermişlerdir. 
 
Söz konusu Forum'a katılım sağlamak isteyen firmalarımızın en geç 20 Eylül 2019 tarihine kadar urumiye@ticaret.gov.tr e-mail adresine taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

Üyelerimizin bilgilerine önemle sunulur.